Burgol Historia - Marka Burgol

urodzony w Szwajcarii

1921 - wynaleziono przepis na wosk obuwniczy BURGOL. Około 1936 roku, pięć lat po tym, jak Adolf Sutter z Oberhofen w Thurgau założył markę Woly, wyszkolony farmaceuta Rudolph Järmann z Wichtrach (kanton Berno, Szwajcaria) rozpoczął na tej podstawie produkcję wosku do obuwia. Wynajął lokal w Burgdorfie do produkcji różnych produktów woskowych, takich jak woski do butów i podłóg o nazwie WIX-WAX oraz lakiery do mebli. Nazwa BURGOL pochodzi z tego okresu i wywodzi się od nazwy miasta Burgdorf (sam kanton), w którym pierwotnie wytwarzano różne produkty woskowe.

Wosk obuwniczy sprzedawany był początkowo wyłącznie w regionie Emmental, nawet wtedy w charakterystycznych puszkach cynowych, ale pod nieco innym logo - wizerunek Zamku Burgdorf.

Jego syn Alfred, wyszkolony piekarz z Lozanny, wspiera go we wszystkich działaniach biznesowych, zwłaszcza w sprzedaży i usługach terenowych. Około 1940 r. ożenił się z panią Sophie-Marie Egger z Aarwangen (sam kanton) i ojciec Eduard zaproponował mu pomieszczenia do produkcji. Następnie firma rodzinna przeniosła się bez dalszych działań, wykorzystując zamek w nowej lokalizacji jako symbol marki, który do dziś można oglądać na każdej puszce.

Zamek w Aarwangen, Szwajcaria, który do dziś można zobaczyć na wszystkich puszkach z woskiem do butów Burgol.

W 1946 r. ma miejsce niszczycielski wypadek przy produkcji. Powstały w ten sposób wielki pożar całkowicie niszczy zakłady produkcyjne, a nawet raniąc ludzi. Po rekonstrukcji Alfred Järmann przejmuje firmę swojego ojca. Nie zmienia on jednak tradycyjnych metod produkcji: mieszanki są nadal topione w potężnych patelniach kuchennych, a następnie bezpośrednio butelkowane. Liczba klientów stopniowo rośnie. Ale nawet w latach 50-tych XX wieku każdy klient - teraz rozsiany po całym kantonie Berna - był zaopatrywany przez rowery. W tym rozległym okresie wszystkie trzy córki dzielnie pomagały w rodzinnym biznesie, dwie z nich ukończyły tam również praktyki zawodowe.

We współpracy z laboratorium Järmann stale udoskonala swoje produkty do pielęgnacji obuwia. Opracowano nowe receptury, które były stosowane do lat 80-tych. Ale ponieważ nie znaleziono następcy jego krewnych, postanowił sprzedać formułę BURGOL w 1983 roku. Od tego czasu wosk obuwniczy produkowany jest w małych ilościach pod nazwą wosk palmowy krem do obuwia i sprzedawany szewcom za pośrednictwem hurtowni ortopedycznych.

W 2004 r. Rainer Ersfeld, dyrektor zarządzający Freyersfeld GmbH w Konstancji, odkrył ten wosk obuwniczy ze Szwajcarii przez przypadek z szewcem w Schloss Salem i klientem w Zurychu. W tym okresie niewielkie ilości puszek sprzedawano w Niemczech i Austrii. Przekonany o swojej koncepcji i produkcie, przejął rozwój marki poza Szwajcarią oraz zarządzanie produktem i w tym samym roku w porozumieniu z ówczesnym producentem w Herzogenbuchsee zabezpieczył znak słowno-graficzny BURGOL. Jesienią 2016 roku prawa do nazwy Szwajcarii zostały przeniesione na producenta, który wyprodukował dla nas wówczas trzy produkty Burgol.

Wosk obuwniczy w kilku kolorach nie wystarczał do produkcji okrągłej gamy produktów do pielęgnacji obuwia. W ciągu kolejnych 10 lat, aż do 2015 roku, kolejne produkty i preparaty o najwyższych standardach jakości były stale rozwijane dla linii do pielęgnacji obuwia.
Na przykład, ręcznie polerowane i drobno polerowane szczotki powinny być unikalne na rynku pod względem jakości i trwałości. Ponadto, pomada butów, pomada cordovan, olej podeszwy skórzanej, środek do czyszczenia obuwia, tłuszcze skórzane i produkty do pielęgnacji skóry zamszowej. Znaleziono zakłady produkcyjne w Niemczech i sąsiednich krajach zachodnich, aby w interesie naszych klientów móc spełnić normy UE dotyczące oznakowania i bezpieczeństwa produktów.

Pamiętaj

Pamiętaj

Pamiętaj

Pamiętaj

Newsletter Stay up to date with our Newsletter about new products, application examples, offers and events.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok